czwartek, 12 listopada 2015

ELEMENTS "Monument" ( 2015 )

PROGRESSIVE ROCK

Z tego co udało mi się ustalić jest to debiutancka płyta zespołu z Holandii. Ciekawostką jest fakt iż grupie kibicuje pani CINDY OUDSHOORN czyli wokalistka, którą kojarzyć mogą fani holenderskiej grupy KAYAK, która jak wieść niesie ze wspomnianej grupy odeszła w roku ubiegłym.

Płyta "Monument" kierowana jest do fanów takich grup jak MARILLION ( okres z FISHEM ), IQ czy PALLAS. Ja od siebie dodałbym słyszalne chociażby w pierwszym utworze "The Ongoing Circle Of Life" echa grup THE FLOWER KINGS czy RPWL a to za sprawą solówki nieco przypominającej solo z utworu "Home Again" tej właśnie grupy. W kolejnym "Intimacy" znów przepiękne solo. Muzyka z tej płyty płynie sobie powoli, nigdzie się nie spieszy a brzmi jakby tworzona była w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia a więc w najlepszym okresie  dla tego typu grania.
Pięknym nagraniem wartym wspomnienia jest również kompozycja "I Miss You", gdzie tu z kolei można pomyśleć o grupie TRANSATLANTIC gdyż w drugiej części utworu mamy bardzo podobne brzmienie do wspomnianej grupy.

Dla zaznajomienia się z muzyką grupy polecam 2-minutowy fragment składający się z fragmentów płyty "Monument".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=aa3S6cIaWNk

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz