wtorek, 17 listopada 2015

DAVE GAHAN & SOULSAVERS "Angels & Ghosts" ( 2015 )

ALTERNATIVE ROCK / ELECTRONICA

DAVE GAHAN czyli wokalista grupy DEPECHE MODE pod tym szyldem debiutował w 2012 roku za sprawą udanej płyty "The Light The Dead See". I tutaj UWAGA!!! Wspomniany wcześniej album był czwartym w dyskografii SOULSAVERS. Grupa debiutowała w 2003 roku i dopiero w 2012 podjęła  - jak początkowo zakładano - jednorazową współpracę. Projekt okazał się sukcesem co skłoniło grupę do kontynuowania przygody z GAHANEM na właśnie wydanym i omawianym piątym albumie ( a drugim z GAHANEM ). Dodam, iż na poprzednich trzech w roli wokalisty mogliśmy posłuchać MARKA LANEGANA. Gwoli ciekawości dodam iż grupa szykuje na 4 grudnia szósty album zatytułowany "Kubrick" z DAVE'M GAHANEM w roli wokalisty jednak okładka ( poniżej ) zdaje się o tym nie informować.

SOULSAVERS "Kubrick" PREMIERA 4 grudnia 2015
O ile album "The Light The Dead See" bardzo mi się podobał o tyle na drugim niestety troszeczkę wieje nudą. Wszystko jest do siebie podobne, monotonne i mało urozmaicone. Słuchacz ma wrażenie, że słucha jednego nagrania przez nieco ponad 35 minut bo tyle właśnie trwa album.
Najlepszy z zestawu jest otwierający całość "Shine". Potem jest niestety przez dwa utwory dość przeciętnie. Dopiero nagranie czwarte "All Of This And Nothing" znów sprawia mi przyjemność. Nasłuchałem się tysięcy płyt w swoim życiu więc ciągle gdzieś słyszę wpływy innych artystów bądź jakiś fragment w danym nagraniu kojarzy mi się z jakimś artystą. Nie inaczej jest w tym przypadku. Właśnie w wyżej wymienionym nagraniu słyszę grupę MANIC STREET PREACHERS. W "One Thing" mamy fortepian i kontrabas, które przyjemnie współgrają. Ballada "Lately" niestety nie wybija się niczym ponad przeciętność.

Przyjemny album brzmieniowo niestety kiepski kompozycyjnie. Do posłuchania najlepszy z zestawu "Shine"

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=QxguNsg90T8

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz