poniedziałek, 9 listopada 2015

VOODOO HILL "Waterfall" ( 2015 )

HARD ROCK

Grupę tworzą włoski gitarzysta DARIO MOLLO oraz GLENN HUGHES znany chociażby z DEEP PURPLE czy BLACK SABBATH oraz z grupy CALIFORNIA BREED, która w 2013 wydała jeden album po czym przeszła do historii. Jest to ich trzeci po "Voodoo Hill" ( 2000 ) oraz "Wild Seed Of Mother Earth" ( 2004 ) wspólny album.

Co na nim usłyszymy? Soczystego hard rocka, klasycznego rocka oraz troszeczkę bluesa. Zresztą już w pierwszym utworze "All The Remains" można chwilami porównać śpiewającego HUGHESA do samego GARY'EGO MOORE'A. Mnie bardzo podoba się nagranie trzecie "Rattle Shake Bone". Niesamowicie energetyczny utwór ożywi bardziej niż niejeden niezdrowy "Red Bull Energy Drink".
Po serii wymiataczy otrzymujemy kapitalną balladę "Underneath And Down Below" z kapitalną gitarą pojawiającą się co jakiś czas. Samo nagranie brzmi jakby żywcem wyjęte z płyty grupy ROYAL HUNT. No niczym D.C. COOPER. I ta solówka z nieco wschodnimi naleciałościami.
Kapitalna solówka również w utworze tytułowym "Waterfall" w końcowej części utworu. Nagranie "Eldorado" rozpoczynają dźwięki gitary jak z utworu "Holiday" grupy SCORPIONS by za chwilę zmienić całkowicie klimat na bardzo ostry, żywiołowy a przy tym melodyjny i przebojowy. Trudno oderwać się od "Sunflower" a to przez wspaniały motyw gitary pojawiający się na początku każdej zwrotki a i wykończenie nagrania rewelacyjne. Płytę kończy nagranie "Last Door", taka snująca się ballada wręcz idealna na koniec.

Do osłuchu nagranie tytułowe z omawianego dziś albumu.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=kEImv06yySU

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz