czwartek, 17 grudnia 2015

STACEY KENT "Tenderly" ( 2015 )

JAZZ

Dziesiąty album amerykańskiej wokalistki jazzowej, która niedawno gościła w Poznaniu. Dziesiąty solowy bo celowo nie liczę jej kolaboracji z JIMEM TOMLINSONEM czy innymi muzykami. Jaki jest nowy album? Bardzo jesienny i nostalgiczny jak zawsze. Do tego ten głos, klimat.. Choć bywa różnie.

Nagranie "Only Trust Your Heart", od którego ten album się rozpoczyna ma nawet klimat świąteczny przynajmniej mnie się tak kojarzy. Kolejny "Tangerine" to typowy jazzowy oszczędny w środkach utwór na bas i gitarę. Później klasyk,który zna chyba każdy miłośnik jazu czyli "The Very Thought Of You". Niestety później następuje seria utworów bardzo podobnych do siebie aranżacyjnie co powoduje iż słuchacz zaczyna przebierać nogami z - niestety - nudów. O wiele bardziej podobały mi się dwa ostanie albumy artystki a mowa o "Raconte-Moi" ( 2010 ) oraz "The Changing Lights" ( 2013 ).


Być może się niepotrzebnie czepiam a być może posiadając w domu dziesiątki podobnych albumów mam już zbyt wygórowane oczekiwania jednak wiem, że tę artystkę stać na znacznie więcej.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=SNoWAi08gNc

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz