niedziela, 13 grudnia 2015

VISAGE "Demons To Diamonds" ( 2015 )

SYNTHPOP

Brytyjska grupa VISAGE powstała w 1978 roku. Na rynku płytowym zadebiutowała jednak dwa lata później albumem zatytułowanym po prostu "Visage". To z niego pochodzi właśnie najsłynniejszy przebój grupy "Fade To Grey" ( proszę posłuchać, gwarantuje że większość go zna ). Później wydała jeszcze dwa albumy "The Anvil" ( 1982 ) oraz "Beat Boy" ( 1984 ). I od tego momentu zapadła długa cisza. Długa na 29 lat albowiem grupa powróciła dopiero w roku 2013 za sprawą płyty "Hearts And Knives" ( 2013 ). Wróciła płytą dobrą ze wspaniałą okładką zachowującą ducha tamtej epoki. I kiedy już miało się ochotę na więcej w lutym tego roku świat obiegła wiadomość o śmierci STEVE'A STRANGE'A czyli wokalisty VISAGE.

Na szczęście muzyk rozpoczął pracę nad piątym albumem już w 2014 roku ( nie licząc orkiestrowego "Orchestral" wydanego w 2014 roku ) Owoc tej pracy właśnie niedawno się ukazał. Ponoć STEVE zarejestrował 15 nowych piosenek z czego na najnowszej, pośmiertnej płycie znajduje się 10 z nich. Pozostałych 5 ponoć nie ukończył na tyle by mogły się one znaleźć na tymże albumie.

Płytę otwiera nagranie "Before You Win" z kapitalnymi syntezatorami brzmiącymi niemal jak z pierwszego albumu. Po nieco słabszym "Become" otrzymujemy kapitalne nagranie "Loving The Alien". Cóż za przebój. Należy zaznaczyć iż nagranie pochodzi z repertuaru DAVIDA BOWIE. Kolejny "Days Become Dark" ma niesamowity motyw gitarowy w refrenie powodujący, że utwór szybko wpada w ucho. Później mamy pierwszą na płycie balladę "Seven Deadly Sins" ( part three )". Kolejnymi nagraniami wartymi polecenia są "Clubscene" czy instrumentalny niemal w całości "Star City" zawierający jednak rosyjską narrację w wykonaniu żeńskiego głosu. Płytę zamyka nagranie o bardzo wymownym tytule "Never".

Polecam do odsłuchu utwór "Loving The Alien".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=28jfMyA4PFI

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz