niedziela, 20 grudnia 2015

GOTTSCHALK "Common Ground" ( 2015 )

POP / INDIE ROCK

Fenomenalny debiut z Danii. Pod szyldem GOTTSCHALK kryje się pani MARIA GOTTSCHALK, wokalistka i autorka piosenek. Jej muzyka to delikatny pop z elementami indie rocka oraz delikatną elektroniką inspirowany też latami 70-tymi. Napisałem powyżej debiut. I jest to prawda bo jest to jej pierwsza płyta, ale nie pierwsze wydawnictwo. Otóż pani zdążyła już wydać dwie króciutkie epki czyli minialbumy ( o które się staram ). Pierwszy z nich "Let The Sun Shine On Me This Time" ukazał się w 2012 roku z kolei drugi "Heart Undercover" w roku 2013.

Ależ lekka jest ta płyta. Kiedy usłyszałem pierwszy utwór z tej płyty "Open Door" pomyślałem, że muszę ją mieć. Pomijając utwór tytułowy, który jest średni przejdźmy dalej. Kolejny "I See You Go" to już inna bajka. Wspaniały refren i tajemniczy klimat przewija się tutaj właściwie przez całe nagranie. Polecam "Wake Up", który ma bardzo ładną linię melodyczną zwrotki. Później następuje nagranie "A Bite Of The Moon" bardzo elektroniczne, troszkę odstające od pozostałych. Nie gorsze. Po prostu inne. "Need To Belong" to niemal nagranie a capella, najspokojniejszy moment albumu. W "Do You Feel Your Feet" MARIS powraca do brzmienia z początku płyty. Dodatkowo łądnie wpleciona została tutaj gitara akustyczna. Na pozycji numer 8 znajduje się nagranie, które artystka już opublikowała w 2013 roku. Chodzi o wyżej wspomniany "Heart Undercover". Bardzo singlowy, nadający się na przebój utwór. Płytę zamykają dwie ballady następujące po sobie z czego druga, najdłuzsza bo 6-minutowa "You Got Me On Board" jest po prostu przecudna. Bardzo ładny finał uroczej płyty.

Niestety nie znalazłem nigdzie próbek nagrań pani GOTTSCHALK by móc je udostępnić celem odsłuchu. Wklejam zatem link do strony www.goodbecausedanish.com ( co oznacza "dobre bo duńskie" ) gdzie znajduje się więcej informacji na temat artystki a tam na pewno jest możliwość zalogowania się do popularnego serwisu oferującego sprzedaż muzyki cyfrowej i jednocześnie posłuchania muzyki przedstawionej dziś artystki

ZOBACZ:

http://goodbecausedanish.com/2015/11/gottschalk-common-ground/

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz