wtorek, 22 grudnia 2015

MICHAEL BOLTON "This Is The Time: The Christmas Album" ( 1996 )

POP

MICHAEL BOLTON na przestrzeni ponad 40 lat kariery scenicznej wydał ponad 20 albumów. Posiada jeden z najpiękniejszych, najoryginalniejszych i najlepszych warsztatowo głosów na świecie. Nie każdy kto zna BOLTONA wie iż ten w latach 1979-80 śpiewał w rockowym zespole BLACKJACK z którym wydał dwa kapitalne albumy "Blackjack" ( 1979 ) oraz "Worlds Apart" ( 1980 ). Występował tam jeszcze pod swoim prawdziwym nazwiskiem MICHAEL BOLOTIN. Niestety mniej więcej od 10 lat BOLTON "odcina kupony" jeśli chodzi o jego dokonania. Albo nagrywa cudze piosenki, albo jakieś kolejne standardy FRANKA SINATRY, albo płyty koncertowe, niedawno duety z po raz kolejny nagranymi na nowo swoimi starymi przebojami, a jeśli wyda już coś swojego niestety jest to bardzo słabe.

Jednak w 1996 roku wydał wspaniałą płytę z kolędami, którą chciałbym dziś polecić. Album składa się z 10 utworów z czego 8 to kolędy a 2 ostatnie to absolutnie rewelacyjne premierowe nagrania: duet z WYNONNĄ "This Is The Time" oraz kapitalny "Love Is The Answer". Oprócz duetu z wspomnianą WYNONNĄ jest jeszcze jeden i to z PLACIDO DOMINGO, z którym BOLTON wspólnie wykonuje "Ave Maria". Cóż za powalająca wersja. Zazwyczaj goście zapraszani na płyty artystów jeśli już goszczą w jakimś utworze to zazwyczaj wchodzą w drugiej jego części. Tutaj jest inaczej. Pierwszą zwrotkę śpiewa DOMINGO, później dopiero wchodzi głos BOLTONA.

I tutaj SZOK!!! Ujawniają się nieznane dotąd możliwości wokalne BOLTONA, który tutaj śpiewa niczym tenor. Mało tego. Dwa lata później w 1998 roku odłam wytwórni SONY czyli SONY CLASSICAL zajmująca się wydawaniem płyt z muzyką klasyczną, wydała płytę MICHAELA BOLTONA zatytułowaną "My Secret Passion- The Arias" gdzie artysta wykonuje perły oper m.in. wstrząsająca wersja "Nessun Dorma" GIACOMO PUCCINI'EGO ( z "Turandot" ) czy "Celeste Aida" GIUSEPPE VERDI'EGO ( z "Aidy" ). Znając już wtedy BOLTONA byłem w szoku słuchając tego albumu.

O kolejnej płycie z kolędami już jutro. Tymczasem do odsłuchu polecam wstrząsającą wersję "Ave Maria" w duecie z PLACIDO DOMINGO.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=bftTc4SvdM4

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz