środa, 20 kwietnia 2016

BIRDY "Beautiul Lies" ( 2016 )

POP / INDIE ROCK

Jasmine Lucilla Elizabeth Jennifer van den Bogaerde. W skrócie...BIRDY. Ta obecnie 20 letnia Brytyjka debiutowała w wieku zaledwie lat 15 kapitalnym albumem "Birdy" ( 2011 ). Album odniósł wielki sukces zarówno komercyjny jak i artystyczny i ukazał artystkę jako ambitną i dojrzałą. Następstwem tego była wydana dwa lat później druga płyta "Fire Within".

Właśnie ukazał się jej trzeci album. Zawiera 14 nagrań w wersji podstawowej i 18 w wersji DELUXE EDITION. "Growing Pains" otwierający album zaczyna się delikatnymi rytmami wschodnimi by potem wejść na właściwe tory i ukazać BIRDY taką jaką znamy z dwóch poprzednich płyt. Bardzo przebojowy, delikatnie nawet podniosły refreto mocny punkt albumu.n to w nagraniu "Wild Horses" z kolei dojrzałe dwie ballady "Lost It All" czy "Silhouette". Od "Lifted" z charakterystycznym refrenem można się uzależnić. Wyróżnienie należy się także dla Hear You Calling" czy fantastycznego "Save Yourself" z fenomenalnym fortepianem, który jakbym już gdzieś słyszał....Im bliżej końca albumu tym spokojniej. Dowód? Dwa ostatnie nagrania czyli "Unbroken" oraz śliczny tytułowy "Beautiful Lies".
To tyle jeśli chodzi o wersję podstawową. Z czterech dodatkowych piosenek zawartych na wspomnianej wersji DELUXE godny uwagi jest przede wszystkim kapitalny "Beating Heart", który aż żal, że nie znalazł się w podstawowym programie płyty.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=1wfSB8EhR9s

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz