poniedziałek, 11 kwietnia 2016

AMI NAKAZONO "Make It Happen" ( 2015 )

JAZZ / FUSION

Wpadła w moje ręce niedawno płyta jeszcze z 2015 roku 30-letniej saksofonistki z Japonii, która wspaniale łączy jazz z instrumentami klawiszowymi współczesnymi ( kapitalne nagranie tytułowe "Make It Happen" ) jak i z tymi starszymi jak organy Hammonda ( nagranie "610" ). W tym drugim słychać też gitary a la CARLOS SANTANA i funk rodem z płyt innej popularnej saksofonistki CANDY DULFER.
AMI swoją edukację muzyczną zaczęła już w wieku 4 lat ucząc się gry na pianinie. W wieku lat 12 grała już na saksofonie altowym. Dwa lata później wygrała już pierwszy konkurs.
Dziś jest też zdolną kompozytorką czego dowodzi chociażby ballada stosownie zatytułowana "Ami's Ballad". Zaznaczę -  czego nie zrobiłem na początku - iż jest to płyta niemal w całości instrumentalna ( poza jednym nagraniem, ale w dwóch wersjach ) a słucha się tego wspaniale. To płyta na romantyczne wieczory nawet jeśli nie jest to wspomniana wyżej ballada a jakiś z szybszych utworów. Niesamowity klimat. Kto zna nagranie "Lily Was Here" CANDY DULFER nagrane w duecie z DAVIDEM A. STUARTEM z grupy EURYTHMICS, którą to współtworzył wraz z byłą żoną ANNIE LENNOX - będzie wiedział o co chodzi. Jest tu też trochę wczesnego KENNY'EGO G szczególnie z pierwszych pięciu płyt. Tak na marginesie KENNY G to mój ulubiony saksofonista, ale o tym już chyba wspominałem...
Polecam także "Muse", który swoim brzmieniem bardzo się zbliża do KENNY'EGO G. Wspomniany jedyny utwór wokalny na albumie to "Love You Forever", który usłyszymy tutaj zarówno w wersji angielskiej jak i tajlandzkiej.

Wspaniale, że album brzmi jakby nagrany na początku lat 90-tych. Od dziś będę kibicował tej artystce. Do odsłuchu rewelacyjne nagranie tytułowe "Make It Happen".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=GPFNKXbvDmw

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz