wtorek, 12 kwietnia 2016

MOB RULES "Tales From Beyond" ( 2016 )

POWER METAL

Niemiecki MOB RULES nagrywa swoje albumy od 1999 roku choć powstał już w roku 1994. Właśnie pojawił się ich najnowszy, ósmy album studyjny.

Płyta rozpoczyna się jak niejeden album IRON MAIDEN. Proszę zwrócić uwagę na brzmienie gitary w nagraniu "Dykemaster's Tale". Grupa ewidentnie słucha DICKINSONA i spółki. Ten blisko 9-minutowy utwór rozkręca się z każdą nutą. Po kapitalnej solówce mamy powrót do początku nagrania. Ciekawe co na to muzycy IRON MAIDEN. "Somerled" to typowy utwór power metalowy z bardzo przyjemnym refrenem. Po trzech dość przeciętnych nagraniach mamy prawdziwą bombę w postaci nagrania "The Healer". Rewelacyjne tempo, wokal, solówki i wciągający, melodyjny refren. Płytę zamyka trzyczęściowa minisuita "A Tale From Beyond" składająca się łącznie na nieco ponad kwadrans muzyki. Świetny klimatyczny utwór z wieloma zmianami nastrojów, bogato zaaranżowany. Power metalowy klimat w jego części pierwszej diametralnie zmienia się w części  drugiej w pełną podniosłości balladę. Naprawdę świetny fragment z akustyczną gitarą znów do złudzenia przypominjącą IRON MAIDEN. Kolejna zmiana stylistyczna następuje w jego części trzeciej. Przypominam, że cały czas słuchamy jednego i tego samego nagrania.

Jako że, posiadam wersję limitowaną tejże płyty jestem szczęśliwszy o nagranie dodatkowe jakim  jest "Ghost Town". Bardzo fajny, power metalowy, szybki utwór, który śmiało mógłby ten album promować. Zdecydowanie bardziej podobały mi się albumy "Hollowed By Thy Name" ( 2002 ), "Among The Gods" ( 2004 ) czy "Ethnolution A.D." ( 2006 ), ale i najnowszy jest przynajmniej w połowie udany.

Do posłuchania nagranie "On The Edge" z najnowszego albumów Niemców.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=m14ZfESsWlQ

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz