piątek, 22 kwietnia 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 17 ( 225 )

PREMIERY TYGODNIA:

JADED HEART "Guilty By Design" ( 13-ty album szwedzko-niemieckich hardrockowców )


CHRIS OUSEY "Dream Machine"


MARK KNOPFLER & EVELYN GLENNIE "Altamira" ( muzyka do filmu )


JESSE DAMON 'Silent Rage"


BLUE OCTOBER "Home"


PAUL YOUNG "Good Thing" ( wokalista MIKE & THE MECHANICS )


THE FLAMING LIPS "Lightning Strikes The Postman"


HAWKWIND "The Machine Stops"


MARTIN TURNER "New Live Dates - The Complete Set" ( gitarzysta basowy i wokalista z WISHBONE ASH )


THE 69 EYES "Universal Monsters"


RUFUS WAINWRIGHT & WILLIAM SHAKESPEARE "Take All My Loves - 9 Shakespeare Sonnets"


VEGA "Who We Are"


NEW ORDER "Singularity" ( singiel z ostatniego albumu )


DRAGONFORCE "Killer Elite"


ZAPOWIEDZI:

ROB REED z zespołu MAGENTA ( również Kompendium czy kapitalny projekt Kiama) w 2014 roku wydał solowy album "Sancutary". Inspiracją przy pracy nad tym albumem był album Mike’a Oldfielda "Tubular Bells". Okazuje się, że podobnie jak "Dzwony rurowe", także i "Sanctuary" będzie miało swoją kontynuację. Na S"anctuary II" ( premiera 10 czerwca ) , podobnie jak na poprzednim albumie, Rob Reed odpowiadać będzie za produkcję i miks, zagra też na większości instrumentów. Do pracy nad materiałem Reed zaprosił legendarnego perkusistę Simona Phillipsa (Toto, Mike Oldfield, The Who) oraz producentów Tubular Bells Toma Newmana i Simona Heywortha.


Album zostanie wydany 10 czerwca 2016 roku przez Tigermoth Records jako zestaw trzech płyt. Pierwsza z nich zawierać będzie cały album, druga niepublikowane utwory, remiksy i alternatywne miksy Toma Newmana, trzecia, w formacie DVD, pomieści miks 5.1 albumu oraz filmy promocyjne.
 


30 września ukaże się nowa płyta FISHA zatytułowana "Weltschmerz". Ex-wokalista MARILLION przeprowadza się na stałe do Niemiec by pisać książki i scenariusze. Płyta zapowiadana jest jako ostatnia w karierze.


Już w ubiegłym roku JOE PERRY poinformwał. że nagrywa nowy album. Muzyk zaznaczył, że będzie to wydawnictwo w dużej części instrumentalne, ale pojawią się również utwory z wokalem – Perry planował śpiewać i zaprosić kilku gości. Choć płyta wciąż nie została ukończona, w sieci pojawiła się jej pierwsza muzyczna zapowiedź, czyli singiel „I’ll Do Happiness” z udziałem brytyjskiego wokalisty Terry’ego Reida.
 


Brytyjski gitarzysta Mark Gemini Thwaite ( w skrócie MGT ) podpisał kontrakt z SPV na solowy album "Volumes" ( premiera 25 czerwca ). Pierwszym singlem jest "Knowing Me Knowing You", nagranie z repertuaru grupy ABBA, a wokalnie w nim udziela się...VILLE VALLO z grupy HIM.


24 czerwca 2016 roku nowa płyta amerykańsmiego KAYO DOT "Plastic House on Base of Sky".
 


17 czerwca tego roku ukaże się nowy, czternasty album studyjny amerykańskiej grupy rockowej SWANS "The Glowing Man". Album składać będzie się z 2 płyt, wypełnionych 8 utworami, które łącznie trwają blisko 2 godziny.

Płyta, którą już można zamawiać w ramach przedsprzedaży, dostępna będzie w kilku wersjach – 2 CD, 2 CD + DVD (na dodatkowym krążku znajdzie się koncert zarejestrowany w 2015 roku), 3 LP (z plakatem i możliwością pobrania albumu w – i osobno dostępnym – formacie cyfrowym).
 


Grupa TREAT podczas koncertu FRONTIERS ROCK FESTIVAL w Live Music Club in Trezzo (Milano), Italy 23 i 24 kwietnia będzie kręcić swoje DVD, którego premiera jesienią.


FAITHSEDGE wraca z trzecim albumem "Restoration". Giancarlo Floridia tworzy grupę wraz z basistą STRYPER Tim Gaines, Ace Frehley / Mr .Big perkusistą Matt Starr gitarystą DOKKEN Alex De Rosso. Produkuje Alessandro Del Vecchio (Hardline/ Revolution Saints).


Szok. Na trasie AC/DC BRIANA JOHNSONA zastąpi....AXL ROSE. O to co napisał zespół:
"Brianowi Johnsonowi za jego wkład w grupę i poświęcenie przez te wszystkie lata. Tak bardzo, jak chcemy, by ta trasa dobiegła końca, tak samo mocno wspieramy decyzję Briana, by ratować jego słuch. Jesteśmy zdeterminowani, by wypełnić zobowiązania związane z trasą ze względu na wszystkich tych, którzy wspierali nas przez lata. Szczęśliwie Axl Rose zaoferował swoją pomoc, byśmy mogli to zrobić"
Wokalista Guns N' Roses zaśpiewa z AC/DC podczas nadchodzącej trasy koncertowej po Europie. Pierwszy koncert odbędzie się 7 maja w Lizbonie w Portugalii, ostatni – 12 czerwca w Aarhus w Danii. Najbliżej polskiej granicy AC/DC zagra 22 maja w czeskiej Pradze.
Grupa LEAVES' EYES wyrzuciła swoją norweską wokalistkę LIV KRISTINE zastępując ją finką mieszkającą w Londynie Eliną Siirala. LIV KRISTINE jest zaskoczona....nic o decyzji zespołu wcześniej nie wiedziała.


6 maja ukaże się skladanka z największymi "przebojami" STRATOVARIUS ZATYTUOWANA "Best Of". Na podwójnym albumie ( w wersji limitowanej trzypłytowa zawiera dodatkowo koncert audio ) pojawi się jeden premierowy utwór "Until The End Of Days".


Szwedzcy glamrockowcy z EASY ACTION 27 maja wydadzą nowego singla “Drop The Bomb”. Grupę tworzą ZINNY ZAN (Shotgun Messiah, Zan Clan) oraz KEE MARCELLO (Europe, K2) oraz nowe "nabytki"...SIMON ROXX (Ammotrack, Volume Unit), BJÖRN ”Grizzly” HÖGLUND (The Summit, Martina Edoff) oraz MICHAEL GRIMM (Supergroupies).
 


Wokalista grupy ENUFF Z'NUFF czyli Johnny Monaco po tym jak zapowiedział iż grupa nagrywa nową płytę....ogłosił iż odchodzi z zespołu.

WZNOWIENIA:

THE HELLACOPTERS wznawia swój pierwszy album z 1996 roku "Supershitty To The Max". Szwedzki zespoł nie istnieje od 2008 roku.


Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

1 komentarz:

  1. Witam,
    PAUL YOUNG "Good Thing" ( wokalista MIKE & THE MECHANICS )
    W Mechanikach w rzeczy samej śpiewał Paul Young, ale to nie ten Paul Young, którego tu płytę prezentujesz. Ten z Mechaników zmarł w 2000 roku.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń