wtorek, 5 kwietnia 2016

RUUT "Untold Stories" ( 2016 )

COUNTRY / FOLK

Pochodzącą z Finlandii wokalistkę oraz autorkę piosenek RUUT poznałem niespełna przed kilkoma tygodniami za sprawą jej najnowszego wydawnictwa. Wcześniej o jej istnieniu nie miałem pojęcia choć omawiany dziś album jest już szóstym w jej dorobku.

Rozpoczyna się bardzo pięknie i nastrojowo nagraniem "Beating Like A Drum". O ile podałem na górze, iż jest to płyta z gatunku country/folk to z pewnością więcej tutaj balladowego folku niż gitarowego country. Dowodzi tego kolejna ballada "America" z przecudnym refrenem i chórem, który tutaj "gra główne skrzypce" choć i te pojawiają się w tle. Płyta w ogóle jest bardzo nastrojowa i romantyczna w sam raz na romantyczne jesienne wieczory przy kieliszku dobrego wina. Kolejne dwie ballady urokliwa "Easy Road" czy ciuchutki "Waiting" to potwierdzają. Do tego pierwszego powstał nawet teledysk tak zwane "lyric video" czyli teledysk z wyświetlającym się tekstem utworu na ekranie. Utworu można posłuchać poniżej. Country tutaj jest jak na lekarstwo. To informacja dla tych, którzy nie trawią tego gatunku bądź źle im się kojarzy. To tak jak niektórzy reagują na disco polo.
Jedyny minus te płyty jest mianowicie taki, iż jest ona bardzo monotonna, a to przez umieszczenie na niej samych ballad. Dziesięć piosenek i wszystkie to ballady. To może razić nieco słuchacza choć znajdą się zapewne i tacy, którzy uznają to za plus. I o to właśnie chodzi by każdy znalazł coś dla siebie.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/user/ruutmusic


Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz