poniedziałek, 25 kwietnia 2016

JEFF HEALEY "Heal My Soul" ( 2016 )

BLUES / ROCK

JEFF HEALEY to niestety nie żyjący już kanadyjski muzyk, gitarzysta, wokalista i kompozytor, który nie dość że w wieku jednego roku stracił wzrok w wyniku nowotworu to na dodatek później zachorował na raka płuc w wyniku czego zmarł przedwcześnie zaledwie w wieku 42 lat w 2008 roku.
Miał bardzo unikatowy sposób gry na gitarze; trzymał ją płasko na kolanach. Na szczęście za życia nagrał tyle utworów, że co jakiś czas ukazują się one na pośmiertnych albumach. Właśnie pojawił się kolejny premierowy materiał.

Rozpoczyna się żywiołowym i bardzo przyjemnym "Daze Of The Night". Mnie osobiście bardzo podoba się też ballada "Baby Blue" z fajnym refrenem i mnóstwem gitar, których na tym albumie jak i w muzyce HEALEYA jest całe mnóstwo. Kolejny kapitalny utwór to "I Misunderstood" z bardzo fajnym motywem muzycznym w refrenie. HEALEY bardzo fajnie też utwór zaśpiewał chociaż nie miał on żadnego wielkiego głosu by nie powiedzieć, że głos miał średni. Proszę posłuchać też takich nagrań jak "Love In Her Eyes", bardzo melodyjnego "Kiss The Ground You Walk On" czy fenomenalnego, akustycznego ze świetną gitarą akustyczną w refrenie "All The Saints". Miejmy nadzieję, że kapitalny finałowy wymowny "It's The Last Time" ( "ostatni raz" ) nie będzie "ostatnim razem" kiedy słyszymy o JEFF'IE  HEALEY'U.

Do odsłuchu "Daze Of The Night".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=mBySJCDtPwk

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz