poniedziałek, 31 sierpnia 2015

BUDDY GUY "Born To Play Guitar" ( 2015 )

BLUES

Urodzony w 1936 roku amerykański bluesman, gitarzysta i wokalista zarazem, nie zwalnia. Mam jego kilkanaście płyt a wydał...kilkadziesiąt. Średnio co dwa, trzy lata wydaje kolejną.

Jego najnowszy album jest po prostu kapitalny. Proszę posłuchać kapitalnego utworu tytułowego "Born To Play Guitar", który ten album otwiera. Rewelacja. Posłuchajcie tekstu a poznacie samego artystę. Kolejne nagranie to "Wear You Out" zaśpiewane w duecie z BILLY'M GIBBONSEM z ZZ TOP. BILLY GIBBONS z kolei słyszalny jest również na tegorocznym albumie ROCK CANDY FUNK PARTY "Groove Is King" ( gra tam sam BONAMASSA ) a przymierza się także do wydania solowego albumu.

Zresztą to nie jedyny duet na tej płycie. Na pozycji numer 8 znajduje się nagranie "You Got What It Takes" zaśpiewane w duecie z JOSS STONE ( jej solowy album omawiałem 22 sierpnia ). Utwór z kolei poprzedza rewelacyjny "Crying Out Of One Eye". Kolejny duet to utwór numer 13 "Flesh And Bone" zaśpiewany z samym VAN MORRISONEM. To nagranie BUDDY GUY dedykuje zmarłemu w tym roku innemu genialnemu bluesmanowi, a mowa o B.B.KINGU.

Polecam ten album każdemu miłośnikowi bluesa.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=KRihhTQik2k

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz