sobota, 8 sierpnia 2015

MARC ALMOND "The Velvet Trail" ( 2015 )

POP - ROCK / SYNTHPOP

Kilka dni temu przedstawiłem płytę zespołu THIS OCEANIC FEELING "Universal Mind" , wspominając płytę MARCA ALMONDA. Dwie piękne płyty, jeden wspólny mianownik czyli CHRIS BRAIDE a więc kompozytor, multiinstrumentalista i producent na obu tych płytach.

MARC ALMOND powiedział w 2010 roku, że nie jest już zainteresowany pisaniem nowych rzeczy i będzie nagrywał tylko rzeczy stare. Na szczęście słowa nie dotrzymał.

Nagrał wspaniały album, który jest w tak zwanej pierwszej piątce moich płyt roku choć mamy dopiero sierpień i wiele się może jeszcze wydarzyć. Dopiero kilkanaście dni temu skojarzyłem, że CHRIS BRAIDE od ALMONDA ( często podpisany też jako CHRISTOPHER BRAIDE ) to ten sam pan z THIS OCEANIC FEELING. I słychać to na płycie ALMONDA chociaż płyty się od siebie różnią.

BRAIDE na "The Velvet Trail" prócz komponowania również gra i produkuje. A na czym gra? Syntezatory, pianino, gitary. Czekam na kolejne dzieła BRAIDE'A jak i ALMONDA również, który ostatnio jest niesamowicie płodny: wspólna płyta z JOHN'EM HARLE "The Tyburn Tree ( Dark Lodon )" ( 2014 ) oraz "Ten Plagues - A Song Cycle" ( 2014 ) nie wspominając kilku epek a teraz mamy kolejny album.

Proszę posłuchać takich utworów jak "Bad To Me", "Zipped Black Leather Jacket" z pierwszej połowy płyty , kapitalnego środka w postaci przepięknych ballad "Minotaur" czy "Earthly" czy wyciszonej nieco końcówki płyty "Winter Sun" czy "The Velvet Trail".

Płyta ukazała się w trzech różnych wersjach z trzema różnymi okładkami, a właściwie z identycznymi okładkami a w różnych odcieniach - tak będzie prawidłowo. I tak: ja posiadam wersję standardową ( odcień niebieski ), Special UK CD Edition z drugim dyskiem w odcieniu czerwonym ( nie wiem co na tym dysku się znajduje ), winyl ( odcień granatowy ) zawierający dwa dodatkowe utwory ( coraz częściej dodaje się bonusy na winylach, których na kompakcie nie znajdziemy ). Jest jeszcze wersja DD czyli DIGITAL DOWNLOAD co oznacza plik cyfrowy do pobrania ( często podaje się też oznaczenie DL czyli DOWNLOADING co oznacza dokładnie to samo ). Ta ostatnia mam nadzieję nikogo nie interesuje:-)

Jak doszło do spotkania BRAIDE'A i ALMONDA? BRAIDE wysłał ALMONDOWI mailowo kilka instrumentalnych utworów a zachwycony ALMOND postanowił dopisać do tego teksty. Dodam jeszcze, że BRAIDE jest uznanym i cenionym producentem/kompozytorem. Produkował m.in dla KYLIE MINOGUE, LANY DEL REY czy PALOMY FAITH, a więc dla pań, których płyty mam na pólkach ( tej ostatniej mam nawet debiutancki album "Do You Want The Truth Or Something Beautiful" z 2009 roku od 5 lat zafoliowany.....:-) )

Bardzo cieszy fakt, iż ALMOND zapowiedział dalszą współpracę z CHRISEM BRAIDE'M.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=f_Qm3m5_wyk

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz