czwartek, 27 sierpnia 2015

VINDICTIV "World Of Fear" ( 2015 )

HEAVY METAL

Grupę VINDICTIV śledzę od pierwszej płyty z 2008 roku. Ta dziś omawiana jest płytą czwartą.

Przyznam iż grupą zainteresowałem się za sprawą śpiewającego w niej GORANA EDMANA na pierwszych dwóch płytach. Później jakoś o zespole zrobiło się cicho na cztery lata. Grupa powróciła z nowym wokalistą MARCO SANDRONEM w 2013 roku wydając trzeci album "Cage Of Infinity" ( 2013 ).

Teraz mamy album numer 4 i ponownie nowego wokalistę. I to samego MARKA BOALSA. Pana możemy kojarzyć z występów z YNGWIE MALMSTEENEM, z grupa RING OF FIRE, ale również z epizodem z grupą ROYAL HUNT ( mam nową płytę ROYAL HUNT "Devil's Dozen",co prawda już bez BOALSA, ale jeszcze jej nie słuchałem ), zespołem SEVEN THE HARDWAY lub grupą DOKKEN, w której BOALS od 2014 roku jest basistą.

MARK BOALS to nie jedyna zmiana w składzie w grupie VINDICTIV. Otóż na perkusji gra od 2015 roku pan MARCO MINNEMANN a więc tutaj fani STEVENA WILSONA z PORCUPINE TREE będą wiedzieć o co chodzi bowiem od 2011 roku MINNEMANN wspomaga WILSONA na koncertach, ale również wraz z GUTHRIE GOVANEM i BRYANEM BELLEREM tworzy grupę THE ARISTOCRATS oraz wydaje albumy solowe.

Niestety tegoroczne płyty zarówno THE ARISTOCRATS "Tres Caballeros" oraz solowy MARCO MINNEMANN "Celebration" są według mojej oceny albumami dość przeciętnymi.

Nowy VINDICTIV też niestety nie powala, ale taki "Prophecy" czy "Clay" to naprawdę udane kompozycje. Perłą tej płyty jest finał w postaci instrumentalnego nagrania "Far Beyond The Sun".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=EhrDTex7b_4

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz