czwartek, 13 sierpnia 2015

DELTA DEEP ( 2015 )

BLUES

Kto nie zna DEF LEPPARD niech podniesie rękę! Nie widzę....:-)

Dla tych, którzy nie słyszeli pytania: angielski zespół hardrockowy, który tworzą obecnie JOE ELLIOTT ( wokal ), RICK SAVAGE ( gitara basowa, wokal ), RICK ALLEN ( perkusja, po wypadku w 1984 i stracie ręki gra w zespole do dziś jedną ręką ), PHIL COLLEN ( gitara, gra w zespole od 1982 roku ) oraz VIVIAN CAMPBELL ( gitara ).

W trakcie oczekiwania na nowy album zespołu ( premiera pod koniec roku ), PHIL COLLEN, bo o nim dziś mowa, postanowił nagrać solowy ( aczkolwiek nie do końca ) album z muzyką bluesową, której na co dzień ponoć dużo słucha. Muzyk zaangażował kilku instrumentalistów jak ROBERT DeLEO ( basista ), FORREST ROBINSON ( perkusista ) oraz DEBBI BLACKWELL-COOK ( wokalistka, wykonująca główne partie wokalne na całym albumie wraz z PHILEM COLLENEM ) i nagrał bardzo przyjemną płytę.

Jedenaście nagrań. Na albumie pojawiają się także goście i to jacy: PAUL COOK w nagraniu "Black Coffee" na perkusji czy SIMON LAFFY na basie. W rozpisce z tyłu okładki od razu tego nie zauważyłem ponieważ obok tytułów nagrań tego nie podano ( dopiero na samym dole ), ale w nagraniu numer siedem "Private Number" głównym wokalistą jest....DAVID COVERDALE z WHITESNAKE. Tak, tak. Z kolei w finalizującym całość "Mistreated" śpiewa zespołowy kolega COLLENA czyli JOE ELLIOTT  w kompozycji spółki Blackmore/Coverdale.

Płyta swoją premierę miała 23 czerwca. Dodam, że wspomniany wyżej VIVIAN CAMPBELL także szykuje solowy album pod szyldem LAST IN LINE. Ta płyta ma się pojawić na początku 2016 roku.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=OEEqtcfYAMM

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz