środa, 26 sierpnia 2015

WARREN HAYNES featuring RAILROAD EARTH "Ashes & Dust" ( 2015 )

BLUES / COUNTRY / FOLK

Tego pana powinni znać wszyscy sympatycy muzyki bluesowej ale i rockowej a to za sprawą chociażby zespołów THE ALLMAN BROTHERS BAND czy GOV'T MULE i to żeby wymienić tylko te najważniejsze.

Donoszę, iż właśnie 31 lipca ukazała się jego solowa płyta choć nie do końca bo z dopisanym "Railroad Earth". I tutaj zaskoczenie bowiem grupa "Railroad Earth" gra muzykę spod znaku country czy folku. Mimo tego oczywiście cały czas gdzieś tam pobrzmiewa rock czy blues, a więc muzyka, z którą kojarzymy HAYNESA.

Na płycie poza autorskimi nagraniami WARRENA HAYNESA usłyszymy także covery m.in. nagranie "Gold Dust Woman" z repertuaru grupy FLEETWOOD MAC - nota bene świetny utwór - a tutaj wykonany w duecie z GRACE POTTER z zespołu GRACE POTTER AND THE NOCTURNALS. Najnowszy, solowy i zarazem kapitalny album tej pani pod tytułem "Midnight" już mam i jak znajdę chwilę na pewno go opiszę na "Muzyka z płyt".

Na koniec dodam gwoli ścisłości, iż omawiana dzisiaj płyta WARRENA HAYNESA ukazała się w dwóch wersjach: standardowej 13-to utworowej oraz deluxe zawierającej dodatkowy drugi dysk z 4-ma nagraniami w wersji demo oraz jednym nagraniem koncertowym.

Do odsłuchu załączam wspomniane nagranie "Gold Dust Woman"

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=XAhVcc89e_0

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz