wtorek, 11 sierpnia 2015

Koncert JOE BONAMASSY

Już 6 października 2015 w poznańskiej Hali Arena zagra Joe Bonamassa. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.

Żeby nie przepisywać Wikipedii, którą to cytują ( czytaj: przepisują wszyscy "dziennikarze" ), powiem tylko krótko, że Joe Bonamassa to pochodzący z Nowego Jorku gitarzysta tworzący blues rocka z elementami jazzu, country, soulu, ale też muzyki funk. Inspirował się m.in takimi artystami jak Eric Clapton, B.B. King, Buddy Guy ( kapitalny nowy album, o którym kilka słow wkrótce ) czy Jimmy Page.

Wydał 11 solowych płyt ( nie licząc koncertowych ), ale również nagrywa z Beth Hart ( dwie wspólne płyty ), z córką słynnego Jimmy'ego Barnesa Mahalią Barnes ( tegoroczny album ), wydał trzy albumy pod szyldem BLACK COUNTRY COMMUNION jak i udzielał się na niezliczonej ilości płyt wielu muzyków.

Ceny biletów: płyta (miejsca siedzące numerowane) 310 zł i 395 zł Sektory A1 i B1: 195 zł,250 zł i 310 zł Sektor C: 310 zł Loża: 495 zł
ROCK CANDY FUNK PARTY "Groove Is King" ( 2015 )

JAZZ / BLUES / FUNK


O koncercie Bonamassy miałem napisać dopiero w przyszły weekend, ale zmieniłem zdanie dwa dni temu kiedy to w moje ręce trafiła kolejna płyta, na której możemy posłuchać gry tego artysty.
Chodzi o album amerykańskiego zespołu ROCK CANDY FUNK PARTY "Groove Is King". To druga po wydanej w 2013 "We Want Groove" płyta zespołu łączącego mieszankę muzyki funk, jazzu, elektroniki, rocka czy R&B. Skład zespołu tworzą Tal Bergman ( perkusja ), wspomiany Joe Bonamassa ( gitara ), Ron DeJesus ( gitara ), Mike Merritt ( bas ), Renato Neto ( klawisze ) plus cała masa muzyków sesyjnych i gości w tym Billy Gibbons z ZZ TOP w roli narracji i takiego jakby przewodnika po całej płycie.

Przesłuchałem trzy razy tę płytę i słyszę również echa brzmienia lat '80- tych choć nie ma tego dużo. Prawdziwego Bonamasse słyszę na pewno w takich nagraniach jak utwór numer pięć "East Village" czy numer trzynaście "The 6 Train To The Bronx". Jest to jednak nieco inna muzyka niż ta do której przyzwyczaił nas artysta jednak dwa wyżej wymienione utwory sa naprawdę ładne. Polecam szczególnie fanom Bonamassy czy muzyki funk, ale nie tylko.


POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=S8KZd6jUnJo


Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz