niedziela, 6 września 2015

AXEL RUDI PELL "Oceans Of Time" ( 1998 )

HEAVY METAL

AXEL RUDI PELL to niemiecki gitarzysta metalowy, który pod swoim nazwiskiem wydaje albumy już od 1989 roku. Do dziś wydał 16 albumów studyjnych. Dziś omawiany jest albumem siódmym. Albumem od którego poznałem tego pana.

Od razu zaznaczę, iż na pierwszych albumach śpiewał ROB ROCK oraz JEFF SCOTT SOTO a właśnie od płyty "Oceans Of Time" śpiewa JOHNNY GIOELLI. I śpiewa po dziś dzień. I jest to chyba najlepszy z dotychczasowych wokalistów  niczego nie ujmując jego poprzednikom.
Po prostu mnie się najbardziej podoba i być może dlatego iż grupę poznałem właśnie od płyty na której śpiewa ów pan.

Kapitalna muzyka, unikalne i zarazem bardzo charakterystyczne brzmienie nie do pomylenia z żadnym innym zespołem. Proszę posłuchać nagrań "Pay The Price" czy "Carousel". Coś niesamowitego. Później "The Gates Of The Seven Seas", ponad 10-minutowa mini-suita, która po prostu wbija w fotel. No i do tego te wspaniałe okładki płyt. A nagranie tytułowe "Oceans Of Time"? Proszę samemu się przekonać, na samym dole w dziale "POSŁUCHAJ". Proszę się
nie zrażać długością nagrań tego artysty. Utwory są dość długie, często powoli się rozkręcają a więc trzeba ich rzetelnie posłuchać. "Oceans Of Time" to ballada. Zamieszczam poniżej też drugi link z nagraniem "Carousel".

Ten wirtuoz i kapitalny kompozytor zarazem nie nagrał jeszcze słabej płyty więc śmiało mogę polecić jego najnowszą twórczość jak na przykład jego ostatnie jak dotąd dzieło "Into The Storm" z 2014 roku. Rewelacja. Dodam jeszcze, iż przed grupą AXEL RUDI PELL ten artysta tworzył w latach 1984 - 1988 grupę STEELER, z którą nagrał 4 albumy studyjne. Świetne albumy, momentami bardzo przypominające brzmieniem dokonania omawianego dziś bandu AXEL RUDI PELL. Ale o tym kiedy indziej.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=XeU82LSXUHo
https://www.youtube.com/watch?v=1uih-Perhqw

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz