sobota, 12 września 2015

ROYAL HUNT "Devil's Dozen" ( 2015 )

MELODIC PROGRESSIVE METAL

Debiutująca w 1991 roku duńska grupa ROYAL HUNT właśnie wydała 13-ty album studyjny. Trzynasty, ale na pewno nie pechowy. Album jest świetny i nabiera barw z każdym kolejnym przesłuchaniem. I cieszę się, iż do grupy powrócił wokalista D.C.COOPER, który śpiewał w zespole na mojej ulubionej płycie tego zespołu czyli "Paradox" ( 1997 ).

Grupa miała według mnie dość średni okres w latach 2008 - 2010 kiedy to powstały albumy "Collision Course...Paradox 2" ( 2008 ) czyli kontynuacja wspomnianego "Paradox" oraz album "X" ( 2010 ). I choć lubię MARKA BOALSA śpiewającego nie tylko na tych albumach ale w ogóle to muszę przyznać iż grupa VINDICTIV również obniżyła loty kiedy on się pojawił.

Na szczęście w 2011 powrócił D.C.COOPER i grupa odbiła się na albumie "Show Me How To Live". Nowa płyta zachwyca. Singlowy "So Right, So Wrong" zabija refrenem. Kolejny "May You Never ( Walk Alone )" w części instrumentalnej kojarzy mi się z utworami do JAMESA BONDA.
Kapitalna wirtuozeria, kapitalne melodie i przejścia. Wykończenia w utworach po drugich zwrotkach są bardzo pomysłowe i świeże.
Proszę zwrócić uwagę na solówkę w czwartej minucie piątego nagrania "Until The Day". Po prostu obłęd. To samo ( nawet w podobnym czasie trwania utworu ) tyczy się nagrania następnego "Riches To Rags". No i to charakterystyczne orkiestrowe brzmienie zespołu. Rewelacja. Tylko oni tak brzmią.

Najmniej podobającym mi się ale na pewno nie jakimś złym utworem jest nagranie bonusowe czyli "How Do You Know". Mogłoby go po prostu nie być. Co innego bonus na edycji japońskiej. Instrumentalne nagranie "Monochrome" jest po prostu kapitalne. Do odsłuchu wspomniany singlowy "So Right, So Wrong".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=JNQ9XbARa0s

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz