środa, 16 września 2015

EDISON'S CHILDREN "Somewhere Between Here And There..." ( 2015 )

PROGRESSIVE ROCK

Duet EDISON'S CHILDREN powstały w 2011 roku tworzą znany z grup MARILLION oraz TRANSATLANTIC gitarzysta PETE TREWAVAS oraz gitarzysta ERIC BLACKWOOD. Panowie wydali dotąd dwa albumy "In The Last Waking Moments..." ( 2011 ) oraz "The Final Breath Before November..." ( 2014 ).

Dziś omawiany nie jest albumem trzecim. Jest to - jak mówi PETE TREWAVAS - "pomost do albumu trzeciego", który ukaże się w przyszłości. Znalazły się na nim utwory niewykorzystane przy pierwszych dwóch albumach, nagrania koncertowe, wersje demo, remiksy itp. rzeczy. Mamy łącznie 17 nagrań z czego 7 absolutnie premierowych i na dodatek kapitalnych.

Płytę otwiera rewelacyjny "Light Years" z piękną gitarą i motywem muzycznym. Klejnotem albumu jest z kolei nagranie "Ever Be Friends" z cudowną melodią. Taka rozmarzona ballada, która śmiało mogłaby ten album promować w stacjach radiowych. Niesamowite nagranie. W "Growing Down In Brooklyn" mamy znów wspaniałą gitarę elektryczną. Niesamowitej urody jest też nagranie następne "Someone Took My Heart Away", które kończy z kolei delikatna gitara akustyczna.

To tyle jeśli chodzi o nagrania premierowe. Reszta to materiał dla zagorzałych fanów, którzy znają dwa wcześniejsze albumy. I kto powiedział, że albumy z "odrzutami" to albumy gorsze? Nawet jeśli to prawda to na pewno nie w tym przypadku.

Do odsłuchu nagranie tytułowe z pierwszej płyty "In The Last Waking Momments..." ( 2011 ).

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=0Y6bJPSWJak


Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz