piątek, 11 września 2015

NOWOŚCI PŁYTOWE część 37 ( 193 )

PREMIERY TYGODNIA:

STRATOVARIUS "Eternal"


DURAN DURAN "Paper Gods" ( wersja DELUXE EDITION zawiera trzy dodatkowe nagrania )


HOLLYWOOD VAMPIRES ( debiutancki album o sensacyjnym składzie: ALICE COOPER, JOHNNY DEPP, JOE PERRY a wśród gości m.in PAUL MCCARTNEY i nieżyjący CHRISTOPHER LEE )


JEWEL "Picking Up The Pieces" ( tym albumem JEWEL wraca do korzeni i do debiutanckiego album "Pieces Of You" z 1995 roku, na albumie m.in duet z DOLLY PARTON, która również na nowej płycie DONA HENLEYA z THE EAGLES { PREMIERA 18 WRZEŚNIA } )LEONA LEWIS "I Am" ( również wersja DELUXE z dodatkowymi nagraniami )
 


STEREOPHONICS "Keep The Village Alive"
 


BLACK MAJESTY "Cross Of Thorns"
 


TONY BANKS "A Chord Too Far" ( 4-płytowy box zawierający nagrania z albumow solowych a więc A Curious Feeling (1979), The Fugitive (1983), The Wicked Lady (1983), Soundtracks (1986), Bankstatement (1989), Still (1991), Strictly Inc (1995) oraz z płyt orkiestrowych: Seven: A Suite for Orchestra (2004) i Six Pieces for Orchestra (2012) )ELBOW "Lost Worker Bee EP" ( 4-utworowa EPKA )


TOMAS BODIN "She Belongs To Another Tree" ( solowa płyta klawiszowca z THE FLOWER KINGS )STEVEN WILSON "Transcience" ( "składanka" nagrań z solowej twórczości zawierająca nową wersję utworu "Lazarus", album ukaże się tylko na podwójnym winylu zawierającym kod do pobrania wersji cyfrowej )

ZAPOWIEDZI:

CATS IN SPACE i debiutancki album "Too Many Gods", który ukaże się 2 października ma ponoć słuchacza przenieś w czasy kiedy rządzily takie grupy jak ELO, QUEEN, 10CC czy CHEAP TRICK. Głównym wokalistą jest PAUL MANZI a więc obecny wokalista grupy ARENA. Singlowy "Mr. Heartache" skomponowany przez duet GREG HART/MICK WILSON ( jak i cały album ) już do posłuchania w sieci a na gitarze i wokalu ANDY SCOTT z THE SWEET. Album ukaże się na winylu, kompakcie i w formie cyfrowej.


ALAN FREW z grupy GLASS TIGER przeżył zawał i przebywa obecnie w szpitalu.BON JOVI i wydany 21 sierpnia album "Burning Bridges" był ostatnim dla wytwórni Mercury Records. Nowa płyta planowana na kwiecień 2016 ukaże się już dla nowej wytwórni.
 


RICK SPRINGFIELD opublikował nowego singla "Down" zapowiadającego nowy album "Rocket Science" , który ukaże sie 22 stycznia 2016 roku.
 
 
 
4 grudnia ukaże się 4-utworowa EPKA grupy TEN "The Dragon And Saint George", początkowo zapowiadana na 4 września. Okładkę projektowalł Gaetano Di Falco. EPka zawiera 3 premierowe nagrania. Są to : "Muskateers: Soldiers of the King","The Prodigal Saviour" oraz "Is There Anyone With Sense". Co ciekawe na japońskiej wersji wydawnictwa pojawi się nagranie czwarte "We Can Be As One", które w maju było dołączone jako bonus do wersji europejskiej płyty "Isla De Muerta".....a z kolei na japońskiej bonusem było wtedy nagranie "Assault And Battery". Wszystko ściśle limitowane do 350 kopii w cenie £10.99 i tylko na picture winylu.


Grupa VANDEN PLAS po zeszłorocznym albumie i jego części pierwszej dumnie zapowiada część drugą ROCK OPERY “Chronicles of the Immortals – Netherworld II” na 6 listopada.
Wytwórnia InsideOut Music ogłosiła iż grupa KANSAS nagrywa dla niej swój 15-ty album studyjny, który pojawi się w 2016 roku.

 
 
 
 
1 września 2015 roku ukaże się koncertowy album RPWL "RPWL plays Pink Floyd". Na albumie znajdzie się siedem bardzo starych kompozycji z repertuaru Pink Floyd, które niemieccy muzycy wykonywali podczas koncertów w latach 2010 – 2015. RPWL plays Pink Floyd będzie dostępne tylko w sklepie internetowym wydawcy GENTLE ARTS OF MUSIC oraz podczas trasy koncertowej zatytułowanej właśnie RPWL plays Pink Floyd. Artyści zaprezentują występy nawiązujące do krótkiej europejskiej trasy koncertowej Pink Floyd - The Man and the Journey Tour - która odbyła się w 1969 roku. Grupa pojawi się w Polsce na trzech koncertach: 16.09.2015 w Bydgoszczy, 17.09.2015 w Poznaniu i 18.09.2015 w Piekarach Śląskich. Poniżej tracklista.


 
 RPWL plays Pink Floyd


1. Arnold Layne 5:14
2. The Embryo 17:18
3. Green Is Zhe Colour 3:24
4. Atom Heart Mother 11:33
5. Fat Old Sun 19:26
6. The Narrow Way (incl. Behold The Temple Of Light”) 8:40 7. Let There Be More Light 6:29 (Bonus Track, taken from the album “9”)
 
 RUDOLF SCHENKER ze SCORPIONS oraz jego brat MICHAEL SCHENKER planują nagrać w przyszłym roku wspólny album pod szyldem SCHENKER BROTHERS. 
Z nieznanych przyczyn przełożono nowy album SUEDE "Night Thoughts" z września 2015 na....22 lutego 2016.
Również nowa płyta MEAT LOAFA "Braver Than We Are" nie ukaże sie w tym roku a dopiero w marcu 2016.

25 września ukaże się nowa płyta JOHNA HACKETTA "Another Life", brata słynnego STEVE'A z grupy GENESIS, który również na całej płycie zagra wraz z ANTHONYM PHILLIPSEM, również z grupy GENESIS. Z kolei NICKA MAGNUSA usłyszymy na klawiszach. MAGNUS jest również producentem albumu.

MARILLION na początku 2016 roku wyda nowy album studyjny. Grupa w 1997 roku korzystała z tzw. crowdfundingu i tym razem również chce wydać album w ten sposób za pośrednictwem PledgeMusic.UWAGA! Album można zamawiać tutaj https://marillion.pmstores.co/ aż w......15 wersjach. Należy się spieszyć ponieważ 3 z nich są już wyprzedane.WZNOWIENIA:


JEFF PARIS "Wired Up" ( wznowienia płyty z 1987 roku, zremasterowany dźwięk, nowe zdjęcia + wywiad, płyta ukazała się 4 września )WHITE LION "Pride" ( wznowienie drugiego albumu z 1987 roku, zremasterowany dźwięk, bonusy, płyta ukazała się 4 września )WHITE LION "Big Game" ( wznowienia trzeciej płyty z 1989 roku, zremasterowany dźwięk, bonusy, płyta ukazała się 4 września )


Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz