środa, 2 września 2015

DIA FRAMPTON "Red" ( 2011 )

POP - ROCK

W latach 2005-2011 istniał duet dwóch sióstr ( z czasem kwintet ). Tworzyły go MEG FRAMPTON ( gitarzystka, chórki ) oraz DIA FRAMPTON ( wokalistka, klawisze ). Panie nagrały w sumie cztery bardzo przyjemne płyty studyjne oraz kilka EPek ( minialbumów ) utrzymanych w klimacie pop-rocka.

Zdążyłem już o nich zapomnieć aż tu nagle w tym roku wpada w moje ręce solowa płyta wokalistki ów grupy czyli DII. I to płyta sprzed czterech lat, o której istnieniu w ogóle nie miałem pojęcia.

Co się zmieniło? Nic. Cały czas mamy do czynienia z tym delikatnym głosem i identycznym brzmieniem, do którego nas DIA ( wraz z siostrą ) przyzwyczaiła. Jedyny zarzut do utwór otwierający ten album czyli "Don't Kick The Chair". Utwór jest świetny, przebojowy, idealnie nadający się na listy przebojów. Dlaczego więc się czepiam?

Nagranie trwa 3 minuty i 34 sekundy i wszystko jest OK do....2 minut i 2 sekund. W tej właśnie chwili wdziera się jakiś raper, który psuje wszystko co do tej pory było ładne. Kocham muzykę ogólnie ( nie ważne czy to jazz, pop czy metal ) ale rapu nie trawie. Dostaję po nim gorączki. Na szczęście to jedyny zarzut. Od utworu numer dwa "Isabella" jest wszystko dobrze. Po nim słyszymy bardzo ładną balladę "The Broken Ones".

Poza wspomnianym duetem w pierwszym utworze na pozycji numer 5 znajduje się jeszcze jeden z BLAKE' M SHELTONEM, amerykańskim wokalistą i kompozytorem muzyki country, który od debiutu w 2001 roku wydał już 8 albumów. Świetne nagranie "I Will" z jego wokalem i DII oczywiście zamieszczam poniżej tego opisu w dziale "POSŁUCHAJ". Płytę kończy bardzo ładna piosenka "Trapeze".

To żadna wielka płyta, po prostu ładne piosenki, ale byłoby mi bardzo miło gdybym włączając współczesne radio mógł usłyszeć tego typu muzykę. Z płyt oczywiście :-)

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=_9KpehFSzMU

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz