czwartek, 24 września 2015

MOTORHEAD "Bad Magic" ( 2015 )

HEAVY METAL

Brytyjska grupa MOTORHEAD już z okładki daje nam znać iż w tym roku obchodzi 40-lecie swojej działalności. "Bad Magic" jest dwudziestym drugim albumem studyjnym tej grupy a wokalista IAN "LEMMY" KILMISTER (  4 grudnia 2015 skończy 70 lat ) po raz kolejny udowadnia iż starzeje się niczym dobra whisky.

I cały czas - mimo ostatnich kłopotów ze zdrowiem - trzyma formę i co najważniejsze chce mu się nagrywać nowe albumy. No bo jak mówi tytuł otwierającego album nagrania - "Victory Or Die". Po nim następuje równie kapitalny "Thunder And Lightning", który z racji wydania go na singlu stał się już przebojem. Nie jestem przekonany jeszcze do nagrania "Fire Storm Hotel", ale płyty cały czas słucham. Po nim za to petarda "Shoot Out All Of Your Lights". Grupa zwalnia dopiero przy nagraniu piątym. Ballada "The Devil" daje nam niespełna trzy minuty na nabranie powietrza, gdyż później znów gitary urywają głowy. I do tego ten charakterystyczny głos i brzmienie.

Ballada "The Devil" Nie jest jedyną na płycie. Mamy tu jeszcze chociażby "Till The End" a to coś na co warto czekać.  Myślę sobie: dlaczego my nie mamy w Polsce takiego MOTORHEAD? Albo THE ROLLING STONES?

Trudno Nic nie szkodzi. Mamy LEMMY'EGO. POWROTU DO ZDROWIA panie KILMISTER.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=4hNQxMqZLbM

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz