wtorek, 8 września 2015

XANDRIA "Fire & Ashes" ( 2015 )

SYMPHONIC METAL

Grupa XANDRIA powstała Niemczech w 1994 roku choć swój pierwszy album nagrała dopiero w 2003 roku. Nagrała do dziś sześć albumów i tak na pierwszych czterech w roli wokalistki mogliśmy usłyszeć LISE MIDDELHAUVE. Po jej odejściu jej miejsce zajęła na trzy lata MANUELA KRALLER.

Na ubiegłorocznym "Sacrificium"  doszło do ponownej zmiany i omawiany dziś 7-utworowy minialbum jest drugim wydawnictwem gdzie w roli wokalistki usłyszymy DIANNE VAN GIERSBERGEN, która dodam iż nie jest w żaden sposób powiązana z ANNEKE VAN GIERSBERGEN czyli ex-wokalistką grupy THE GATHERING. W trakcie poszukiwań wokalistek grupa na koncertach ratowała się jeszcze innymi paniami jednak na żadnej płycie ich nie usłyszymy. Były to wyłącznie zastępstwa na czas koncertów.

Na "Fire & Ashes" znajdziemy 7 nagrań z czego pierwsze trzy są absolutnie premierowe. Otwierający całość "Voyage Of The Fallen" poraża swą energią. Co za refren. W kolejnym "Unembraced" wrażenie robią kapitalne gitary z kolei ballada "In Remembrance" może przypaść do gustu wielbicielom brzmień symfonicznych. Po trzech premierach mamy nagranie numer cztery, które jest coverem nagrania z repertuaru MEAT LOAFA "I'd  Do Anything For Love ( But I Won't Do That )" i to dość kiepskiej urody choć moment w drugiej minucie i piętnastej sekundzie może robić wrażenie.

Później otrzymujemy dwa utwory dobrze nam znane z poprzednich płyt tyle tylko że tu zaśpiewane przez wspomnianą już DIANNE z czego piąty "Now & Forever" zasługuje na szczególną uwagę. Przepiękne nagranie z płyty "India" z 2005 roku. Minialbum kończy się kolejnym coverem tym razem z repertuaru grupy SONATA ARCTICA a chodzi o nagranie "Don't Say A Word".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=bqYOvBZlA1c

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz